Loading. Please wait.

Amazing Interiors
Styl Skandynawski


Twoje wnętrze w skandynawskim stylu

Po zbadaniu potrzeb kupujących przygotowaliśmy standardowy, ale bardzo atrakcyjny szablon pomieszczenia, który pozwoli Państwu zaoszczędzić na projekcie.
Jeśli potrzebujesz projektu z doświadczonej pracowni, ale trzeba szybko i wysokiej jakości, to jest to Twoja opcja.

Poniższe zdjęcia opisują ogólny styl pomieszczenia po dostosowaniu szablonu do Twojego pokoju. Możesz wybrać kolor podłogi, ścian, mebli, ale ogólny styl będzie dokładnie taki jak na zdjęciach.
Mimo że rozwiązanie jest wstępnie zaprojektowane, Twój styl będzie bogaty i indywidualny. Dla nas ten projekt będzie znacznie mniej czasochłonny ze względu na wcześniej wybrane elementy. Pozwala to na obniżenie ceny nawet o 40% kosztów projektu na zamówienie indywidualne.

Jeśli nadal chciałbyś więcej, chętnie zaprojektujemy unikalne wnętrze na miarę – od tradycyjnego skandynawskiego po Bauhaus. 🙂


Zobacz jak nasze szablony wyglądają w innych stylachKolor w skandynawskich wnętrzach

Zacznijmy od najbardziej oczywistego: koloru białego. Bez niego styl skandynawski we wnętrzu nie byłby już skandynawski. Ciepłe beże, chłodne błękity, neutralne szarości i czarne kontrasty można wykorzystać, by mieszkanie nie zamieniło się w szpital. Pojawiają się też sporadycznie ogniska jaskrawego koloru: mogą to być elementy dekoracyjne lub coś z mebli. W śnieżnobiałym salonie równie dobrze może zagościć żółty fotel, karmazynowa pufa czy akwamarynowa sofa.
Światło w skandynawskim wnętrzu

Styl skandynawski powstał pod wpływem północnej Europy, gdzie zimy są długie, dni krótkie, a słońce jest rzadkim, ale bardzo mile widzianym gościem. Głównym zadaniem skandynawskiego wnętrza jest zwabienie słońca do mieszkania, zapewnienie maksymalnego dostępu do naturalnego światła i jego jak najlepszego rozmieszczenia w pomieszczeniu.

Wyobraź sobie mroźny, słoneczny poranek: śnieg spadł całą noc i teraz lśni w promieniach słońca nieskazitelną bielą. Również jasne powierzchnie w skandynawskim wnętrzu odbijają światło słoneczne. Powierzchnie mogą być nie tylko jasne, ale i błyszczące, aby odbicie było jeszcze lepsze. A żeby było z czego czerpać światło, okna w skandynawskich mieszkaniach są zawsze duże. Zasłony są nieobecne lub wykonane z półprzezroczystej tkaniny.


Rośliny w skandynawskim wnętrzu

Tęsknota mieszkańców północy za latem wyrażała się w obfitości roślin ozdobnych. Styl skandynawski we wnętrzu mieszkania lubi żywe i zielone kolory. Często z pomocą roślin wewnętrznych kolor osiada w północnym wnętrzu.

Donice z kwiatami budowane są na podłodze i w starym stylu zajmują parapety, skrytki wiszą pod sufitem i na ścianach, wazony z “zieleniną“ zajmują miejsca na stołach jadalnych i stolikach kawowych. Godnym towarzystwem roślin ozdobnych są ich “portrety“ – plakaty i wydruki o tematyce kwiatowej.
Efektowny arsenał: skandynawskie akcesoria

Oprócz roślin ozdobnych w mieszkaniu skandynawskim znajduje się ceramiczna i porcelanowa zastawa stołowa, w tym stary zestaw obiadowy babci. Przybory kuchenne nie mogą być ukryte w zamkniętych szafkach, a spektakularnie umieszczone na otwartych półkach.

Przydadzą się lustra, futrzane dodatki, świece i designerskie lampy, proste geometryczne printy i narodowe wzory z reniferami i płatkami śniegu. Obrazy i plakaty mogą mieć tematykę roślinną, zwierzęcą lub morską. Przytulne tekstylia, takie jak grube maty, dywany scrappy, dywany shaggy z długim włosiem, dekoracyjne poduszki i kraty mogą pomóc ocieplić wnętrze.

Masowe przedmioty dekoracyjne mogą być łączone bezproblemowo z antykami i obiektami sztuki.


Wszystko co naturalne: skandynawskie materiały

Skandynawskie wnętrze dalekie jest od pretensjonalności i pałacowości, jego głównym środkiem wyrazu są faktury naturalnych materiałów. Przede wszystkim jest to drewno. W skandynawskich domach i mieszkaniach przybiera różne formy mebli, pokrywa podłogę, zdobi ściany, a nawet trafia na sufit w postaci stylowych drewnianych belek.

Oprócz drewna w skandynawskich przestrzeniach pojawiają się naturalne tkaniny, ceramika, metal, szkło, futro, skóra, gips i papierowe tapety.


Prosta geometria: meble skandynawskie

Żadnych nieporęcznych babcinych szafek, żadnych barokowych zwojów i futurystycznych kształtów. Meble skandynawskie, proste i urokliwe. Czasem z akcentem retro.

Są one funkcjonalne i ergonomiczne. To lakoniczne sofy-transformatory, stylowe otwarte półki, minimalistyczne stoliki kawowe, modułowe konstrukcje z półkami i szufladami. Kształty są proste, wielkość umiarkowana.


Zamów projekt już teraz, a my dostosujemy ten styl do Twojego pomieszczenia

Choć nasze podstawowe wnętrze jest zaprojektowane z myślą o naszych klientach, możemy dowolnie zmieniać kolorystykę pomieszczenia. Do wyboru jest kilka opcji płytek ściennych i podłóg. Meble z wstępnie zaprojektowanych opcji idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.