Top.Mail.Ru
Styl wnętrz Skandynawski - Podstawowy - Amazing Interiors ®

Skandynawia.
Projekt podstawowy.


Jeśli potrzebujesz projektu z doświadczonej pracowni, ale trzeba niedrogo, szybko i wysokiej jakości, to jest to Twoja opcja.

☎️ +48 511 407 683


Twoje wnętrze w skandynawskim stylu

Przedstawione na zdjęciach przedmioty, meble i wyposażenie mogą różnić się od tych, które zostaną wykorzystane w Twoim projekcie. Nasze zdjęcia są podawane w celu zrozumienia specyfiki danego stylu wnętrza.

Można wybrać budżet projektu (opracowano trzy gradacje – basic, advanced i premium), kolory podłóg i ścian, ale ogólny styl będzie utrzymany dokładnie tak, jak na zdjęciach.


Zobacz jak nasze szablony wyglądają w innych stylachKolor w skandynawskich wnętrzach

Wyobraź sobie mroźny, słoneczny poranek: śnieg spadł całą noc i teraz mieni się w promieniach słońca nieskazitelną bielą. Powierzchnie o jasnych kolorach również odbijają promienie słoneczne. Powierzchnie mogą być nie tylko jasne, ale i błyszczące, aby odbicie było jeszcze lepsze. A żeby mieć z czego czerpać światło, okna w skandynawskich mieszkaniach są zawsze duże.
Zasłony mogą być zupełnie nieobecne, choć nie każdy lubi afiszować się ze swoim życiem. Alternatywą mogą być półprzezroczyste zasłony.
Tak właśnie wygląda skandynawski styl wnętrz.
Tęsknota mieszkańców północy za latem wyraża się w obfitości roślin ozdobnych. Nawet jeśli mieszkańcy nie lubią żywych roślin, we wnętrzu musi pojawić się ozdobna suszona gałązka. Często z pomocą roślin wewnętrznych, we wnętrzu skandynawskim pojawia się kolor.

Biel jest podstawą stylu skandynawskiego. Bez niego skandynawski styl wnętrz przestałby być skandynawski. Aby mieszkanie nie zamieniło się w szpital, można zastosować ciepłe beże, chłodne błękity, neutralne szarości i czarne kontrasty. Pojawiają się też sporadycznie przebłyski jaskrawego koloru: mogą to być elementy dekoracyjne lub coś z mebli. Żółty fotel, karmazynowy puf czy akwamarynowa poduszka mogą równie dobrze zająć miejsce w białym salonie.


Wszystko co naturalne: skandynawskie materiały

Skandynawskie wnętrza, dalekie od pretensjonalności i pałacowości, wykorzystują faktury naturalnych materiałów jako główny środek wyrazu. Pierwszym i najważniejszym jest drewno. W skandynawskich domach i mieszkaniach przybiera różne formy mebli, pokrywa podłogę, zdobi ściany, a nawet trafia na sufit w postaci stylowych drewnianych belek.

Oprócz drewna w pomieszczeniach skandynawskich pojawiają się naturalne tkaniny, ceramika, metal, szkło, futra, skóra, gips i papierowe tapety.
Jak nadać indywidualny charakter swojemu domowi

Przydadzą się lustra, futrzane dodatki, świece i designerskie lampy, proste geometryczne printy i narodowe wzory z reniferami i płatkami śniegu. Obrazy i plakaty mogą mieć motywy kwiatowe, zwierzęce lub żeglarskie. Przytulne tekstylia, takie jak grube dywany, dywaniki scrappy, dywaniki z długim włosiem, dekoracyjne poduszki i serdelki mogą pomóc ocieplić wnętrze.


Światło w skandynawskim wnętrzu

Na styl skandynawski miała wpływ Europa Północna, gdzie zimy są długie, dni krótkie, a słońce jest rzadkim, ale bardzo mile widzianym gościem. Głównym celem skandynawskich wnętrz jest zwabienie słońca do domu, zapewnienie maksymalnego dostępu do naturalnego światła i jego najlepszego rozmieszczenia w pomieszczeniu.

Nordycka tęsknota za naturą wyraża się w wykorzystaniu naturalnych faktur, od skór reniferów po doniczki z kwiatami.
Nasza wersja skandynawskiego wnętrza

Opracowaliśmy dwa projekty wnętrz reprezentujących styl skandynawski. Nasz styl jest niedopowiedziany, w odcieniach bieli i beżu, z dużą ilością drewna. Wprowadziliśmy do wnętrza odrobinę słońca, dodając złoty odcień.

Jeśli spodobało Ci się nasze rozwiązanie, polecamy sprawdzić nasz projekt w stylu eko. Nadaje się dla miłośników cieplejszych barw. Wnętrze w tym stylu byłoby idealne na skandynawskie lato z chłodniejszą temperaturą podczas długiej, śnieżnej i słonecznej zimy. Wszystkie kanony skandynawskiej aranżacji wnętrz zostały wykorzystane również w tym wnętrzu.


Sypialnia

Zaprojektowana przez nas sypialnia jest doskonałym przykładem stylu skandynawskiego. We wnętrzu zastosowano tapetę ze złotym wzorem, podpowiadającym skromne norweskie słońce. Kolor łóżka przywodzi na myśl lodowaty, mroźny poranek.
Jasnoszara wykładzina na dębowym parkiecie ma przywoływać skojarzenie ze śniegiem, przez który miejscami prześwituje ziemia. Pionowe ciemnobrązowe panele i szafka pod telewizor to oczywiście drzewa i krzaki z gałązkami schrupanymi przez mróz.
Aby dodać ciepła mroźnemu porankowi, szafce nadano beżowy odcień. Z kolei niebieska narzuta przywodzi na myśl bezchmurne niebo przy pięknej pogodzie.
Jeszcze jedno rozwiązanie sypialni

Na tym zdjęciu chcemy pokazać, jak zmienia się charakter wnętrza sypialni, gdy zmienimy nieco kolorystykę. To jedna z opcji sypialni, którą przedstawiliśmy jednemu z naszych klientów. Wyszło ciemniejsze i bardziej kameralne, ale rozcieńczyliśmy je słonecznym żółtym odcieniem i błękitem nieba, tak jak w poprzednim przypadku. Krótko mówiąc, styl skandynawski nie może być monotonny i wcale nie jest ograniczony przez IKEA.


Prosta i przytulna łazienka

Jako że całe mieszkanie powinno wyglądać całościowo, łazienka nie musi być wyjątkiem.
Pokażemy, jak może wyglądać ten pokój na dwa sposoby: z kabiną prysznicową i z wanną.


Prosta geometria: meble skandynawskie

Meble skandynawskie są proste i pełne uroku. Nawet w łazience jest prosto i funkcjonalnie. Choć czasem może mieć nutkę retro.

Jednak prosta i przytulna łazienka musi być zaprojektowana tak, aby była łatwa do utrzymania w czystości.


Zamów projekt już teraz, a my dostosujemy ten styl do Twojego pomieszczenia

Choć nasze podstawowe wnętrze jest zaprojektowane z myślą o naszych klientach, możemy dowolnie zmieniać kolorystykę pomieszczenia. Do wyboru jest kilka opcji płytek ściennych i podłóg. Meble z wstępnie zaprojektowanych opcji idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.