Co zawiera aranżacja wnętrz

Najlepsze rezultaty w projektowaniu wnętrz można osiągnąć poprzez holistyczne podejście do całego pomieszczenia

Struktura pracy

Wykonujemy wszystkie prace od stworzenia projektu aranżacyjnego do wizualizacji wnętrza z kompletną dekoracją obiektu.

Koordynujemy z Państwem każdy etap projektu aranżacji, w tym meble, wykończenia, urządzenia, scenariusze oświetlenia, wypełnienie szaf i garderoby oraz inne ważne punkty.
1 KROK

Projekt funkcjonalny

Zawsze zaczynamy od tego, że nasi eksperci mierzą i fotografują obiekt. W przypadku projektowania małego pomieszczenia może nie być kluczowe, czy klient dostarczy plan pomieszczenia lub własne pomiary. I z dużym spotkaniem w celu omówienia i sporządzenia szczegółowego zakresu obowiązków z klientem. Omawiamy zawartość każdego pomieszczenia w oparciu o Twoje preferencje. Oferujemy 3 różne układy i rozłożenia mebli.

Projektant przeprowadzi podział przestrzeni na strefy, biorąc pod uwagę życzenia wszystkich członków rodziny. Każdy metr kwadratowy jest przemyślany pod względem funkcjonalności. Tworzymy wizualizację 3D, aby zrozumieć objętości, bez uwzględnienia konkretnych modeli mebli i faktur materiałów.2 KROK

Moodboard (Rozwiązanie kolorystyczne)


Ten etap wyznacza podstawową koncepcję zastosowania pomysłów autora. Powstaje obraz przyszłego wnętrza, który ma oddać ogólny nastrój, styl i kolorystykę. W tym celu odwiedzamy salony, dokonujemy wstępnej selekcji mebli i materiałów, opracowujemy rysunki z głównymi obszarami, wybieramy kolorystykę.

Moodboard jest tworzony jako kolaż-wizualizacja wnętrza, aby pomóc Ci zdecydować, czy podoba Ci się styl przestrzeni i czy projektant jest dla Ciebie odpowiedni. W razie potrzeby dokonujemy korekt, aby projekt 3D był jak najdokładniejszy.

3 KROK

Wizualizacja wnętrza w 3D

Tworzymy trójwymiarowy model przestrzeni, dzięki czemu otrzymujesz fotorealistyczne zdjęcia z trójwymiarowym obrazem i możesz mieć pełny obraz przyszłego wnętrza. W tym celu projektant najpierw dobiera i wykorzystuje konkretne meble i materiały z aktualnych kolekcji producentów, które później zostaną wykorzystane w obiekcie.


4 KROK

Uzupełnienie wnętrza o materiały i wyposażenie

Zleceniodawca otrzymuje schemat kolorystyczny oraz listę materiałów, sprzętów i mebli, które zaplanowaliśmy do danego pomieszczenia.

Należy pamiętać, że wizualizacja wnętrza to efekt pomysłów projektantów, który pokazuje, jak pomieszczenie będzie wyglądało po remoncie. Wizualizacja nie jest dokumentacją dla budowlańców, jest przedstawieniem nowego wnętrza dla klienta. Nie zawiera planów elektrycznych, cięć skomplikowanych konstrukcji technicznych. A tym bardziej wizualizacja nie może służyć jako punkt odniesienia dla pracy budowlańców.