Top.Mail.Ru
Styl wnętrz Przytulny Loft - Podstawowy - Amazing Interiors ®

Przytulny Loft.
Projekt podstawowy.


Jeśli potrzebujesz projektu z doświadczonej pracowni, ale trzeba niedrogo, szybko i wysokiej jakości, to jest to Twoja opcja.

☎️ +48 511 407 683


Twoje wnętrze w stylu loft

Przedstawione na zdjęciach przedmioty, meble i wyposażenie mogą różnić się od tych, które zostaną wykorzystane w Twoim projekcie. Nasze zdjęcia są podawane w celu zrozumienia specyfiki danego stylu wnętrza.

Można wybrać budżet projektu (opracowano trzy gradacje – basic, advanced i premium), kolory podłóg i ścian, ale ogólny styl będzie utrzymany dokładnie tak, jak na zdjęciach.


Zobacz jak nasze szablony wyglądają w innych stylachMinimum przegród, maksimum świeżego powietrza

Samo słowo loft jest obcego pochodzenia i w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza “poddasze“, “mieszkanie na piętrze“. Pomysł wykorzystania opuszczonych fabryk, magazynów, warsztatów i manufaktur na mieszkania nie jest nowy, ale ma korzenie w latach 40. i jest pochodzenia amerykańskiego.
Wyposażenie wnętrz

Podstawowym założeniem tego stylu jest połączenie różnych rozwiązań architektonicznych. Na przykład harmonijne połączenie w jednym wnętrzu tego, co stare (ceglane ściany, schody, rury, nieosłonięte systemy wentylacyjne, fabryczna armatura) i czegoś nowoczesnego (wymyślne sprzęty, metal i lustra).


Loft zawsze pozostaje loftem

Już od pierwszego spojrzenia gość odwiedzający mieszkanie powinien odnieść wrażenie o właścicielu. Z pewnością będzie to osoba wolna, niezależna, która nie boi się eksperymentować.

Co ważne, styl pomieszczenia powinien zawsze pasować do charakteru całego domu. Nasz styl loftowy pasuje zarówno właścicielom mieszkań w nowoczesnych kamienicach, jak i w starych budynkach z początku XX wieku.
Praktyczność naszego rozwiązania

Opracowując naszą wersję stylu loftowego, nasi projektanci inspirowali się industrialnymi budynkami Nowego Jorku. Stąd cegła, masywne, czarne oprawy oświetleniowe i ciemna, oszroniona kuchnia.

Nie zapomnieliśmy jednak o praktyczności i ergonomii. Zgodnie z koncepcją stylu, pomieszczenie będzie łatwe do utrzymania w czystości. Nawet fronty kuchenne są matowe, dzięki czemu nie widać na nich odcisków palców.


Duża przestrzeń

Opierając się na definicji, loft dobrze sprawdza się w dużych przestrzeniach. Jest to otwarty plan piętra, w którym praktycznie nie ma podziałów. Wszystkie strefy funkcjonalne są oddzielone różnymi rodzajami strefowania (kontrasty kolorystyczne, oświetlenie akcentujące lub szklane przegrody, które nie zakłócają podstawowej koncepcji open space).
Jednak nie wszyscy użytkownicy dysponują taką przestrzenią. Dlatego stworzyliśmy “ludzką“ wersję loftu, która przypadnie do gustu każdemu, także miłośnikom stylu skandynawskiego.
Industrialny charakter wnętrza

Podstawą pokoju w stylu loftowym są szczegóły: meble są tak proste i funkcjonalne, jak to możliwe. Kolory są w większości zimnymi odcieniami. Przydadzą się duże okna, prawie bez dekoracji. A to, co w innych stylach wygląda jak skaza, różne ceglane występy, otynkowane ściany i posadzki z desek, to atrakcje tego stylu. Сeglany mur, rury i surowy tynk są nieodłącznym elementem stylu loftowego.


Wyposażenie wnętrza

Meble w stylu loftowym odgrywają ważną rolę oprócz swojej głównej funkcji (przechowywania rzeczy), mają dodatkowe zadanie strefowania pomieszczenia.
Meble w tym stylu mogą być niemal wszystkim, ale bardziej efektowne są połączenia antyków z czymś nowoczesnym i minimalistycznym (np. komoda z chromowaną szafką).
Przydadzą się niekonwencjonalne dodatki: wszelkiego rodzaju graffiti, plakaty, abstrakcje czy nawet znaki drogowe będą miały duże znaczenie dla ogólnej koncepcji stylu loftowego.
Jak będzie wyglądał Twój Loft

Rozumiemy, że w pokoju będą mieszkać różni członkowie rodziny o różnych gustach i preferencjach. Dodaliśmy trochę komfortu skandynawskiego. To naprawdę Przytulny Loft, a więc celowo wyciszyliśmy szczególnie surowe cechy tego stylu.

Nasza wersja loftu może być stosowana nawet w małych pomieszczeniach. Na zdjęciach powyżej można zobaczyć, jak loft można zrealizować w małym salonie. Ewentualnie, spójrzcie, jak przytulnie może wyglądać loft w sypialni.


Łazienka w stylu loftowym

Oczywiście łazienka musi też pasować do ogólnego stylu pomieszczenia. W zależności od wielkości pomieszczenia jest miejsce zarówno na toaletę, jak i na pralkę.

Na zdjęciach widać łazienkę w dwóch wersjach: z kabiną prysznicową i z pełną wanną.


Do kogo bardziej nadaje się styl loftowy?

Styl loftowy jest preferowany przez osoby z branży kreatywnej. Styl loftowy ułatwia umieszczenie warsztatu i salonu wystawowego w tym samym pomieszczeniu, wprowadzając w życie najbardziej śmiałe pomysły. Jeśli artysta przypadkowo rozleje farbę na ścianę, krople nie zniszczą wnętrza, ale sprawią, że będzie ono bardziej autentyczne.
Styl loftowy odpowiada osobom, które chciałyby zaoszczędzić na remoncie. Minimalne koszty i prostota we wszystkim – główne credo stylu.
Ponadto lofty są często zlecane przez właścicieli dużych, otwartych mieszkań, którzy uwielbiają swobodę i dobrze czują się w takiej przestrzeni.


Zamów projekt już teraz, a my dostosujemy ten styl do Twojego pomieszczenia

Choć nasze podstawowe wnętrze jest zaprojektowane z myślą o naszych klientach, możemy dowolnie zmieniać kolorystykę pomieszczenia. Do wyboru jest kilka opcji płytek ściennych i podłóg. Meble z wstępnie zaprojektowanych opcji idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.