Loading. Please wait.

Home Staging
Przygotowanie dobrej prezentacji mieszkania

Home Staging – szereg działań mających na celu przygotowanie mieszkania do prezentacji w najlepszy sposób.

Jeśli planujesz sprzedaż lub wynajem nieruchomości, przygotujemy pakiet zmian, które pozwolą Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z tej transakcji.

Na co zwracamy uwagę, przygotowując mieszkanie do prezentacji?

Jeśli chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie, ważne jest, aby zrobić trzy rzeczy:


Usunąć ślady po poprzednich lokatorach —

Podejmujemy kompleks działań, aby wnętrze wyglądało na nowe i atrakcyjne dla potencjalnego klienta. Dotyczy to nie tylko audytu ścian, podłóg, ale nawet zapachów w mieszkaniu. Nawet najmniej wymagający klient nie zachce mieszkać w obskurnym mieszkaniu ze śladami poprzednich lokatorów (i być może ich dzieci lub zwierząt).


Unowocześnić wnętrze —

Nie jest tajemnicą, że Twoja konkurencja również udoskonala swoją ofertę, więc wnętrze z początku lat 90. z meblami w kolorze buku i podłogami w kolorze wenge będzie wyglądało bardzo nierentownie. Wypracujemy rozwiązanie, które pozwoli nam poradzić sobie przy minimalnych nakładach finansowych.


Zrobić profesjonalne zdjęcia –

Znajdziemy odpowiednie kąty i zaaranżujemy wystrój mieszkania. Po przetworzeniu zdjęcia można umieścić na tablicach ogłoszeń.

Czy nie będzie to kosztowne?

Możemy Cię zapewnić, że będziesz w stanie znaleźć klienta znacznie szybciej po wykonaniu wysokiej jakości Home Staging. Ponadto zwróci Ci się koszt naszej pracy.

Z badań naukowych wiadomo, że podczas przeglądania ofert internetowych kupujący poświęca 0,3 sekundy na podjęcie decyzji, czy zwróci uwagę na Twoją reklamę, czy nie.

A podczas wizyty w mieszkaniu (jeśli klient dotarł do tego etapu) decyzja jest podejmowana w ciągu 10 sekund.

Ważne jest, aby nie przegapić tych ułamków sekund. Wiadomo przecież, że przy podejmowaniu decyzji człowiek kieruje się w 90% swoimi emocjami. A jeśli nie można zmienić lokalizacji lub widoku z okna, można wpłynąć na wnętrze i uczynić je atrakcyjnym. A profesjonaliści pomogą Ci zrobić to prawidłowo.

Większość kupujących zwraca uwagę raczej na stan podstawowych elementów niż na wygląd. Dlatego ważne jest, aby uporządkować podłogę, ściany, instalacje wodno-kanalizacyjne, okna, systemy wentylacyjne i kanalizacyjne. Do wykończeń należy wybierać niedrogie materiały w neutralnych odcieniach. Na przykład, lepiej wybrać laminat w jasnoszarych odcieniach – są one obecnie najmodniejsze. Jeśli okna są drewniane, należy pomalować połacie na biało, a do plastikowych dobrać odpowiednie akcesoria.

Na ścianach lepiej jest przykleić tapetę przeznaczoną do malowania. Biel nadaje świeżości, a nowi właściciele mogą łatwo znaleźć potrzebny im odcień i szybko pomalować ściany. Aby ożywić wnętrze, można powiesić kilka neutralnych obrazów. Pozbądź się też w miarę możliwości starych mebli i gratów. Ważne jest, aby stworzyć wrażenie, że mieszkanie jest “nowe“ i nikt w nim wcześniej nie mieszkał.

W co nie warto inwestować

Praca ta pochłonie zbyt wiele czasu i pieniędzy, więc raczej się nie opłaci:


Kosztowne naprawy podłóg i ścian —

Na przykład, nowa wylewka podłogowa i wyrównanie ścian, która nigdy nie opłaci się


instalacja nowej wanny i toalety —

Prawie każdą wannę można naprawić i pokryć akrylem. Ma to sens tylko wtedy, gdy istniejący sprzęt został zniszczony.


Nowe rury —

Przenoszenie rur i planowanie linii serwisowych musi być obowiązkiem przyszłych właścicieli


Wymiana drzwi wewnętrznych —

To bardzo kosztowna operacja. Niech nowy właściciel kupi je zgodnie ze swoim gustem. To samo dotyczy grzejników i okien.


Wymiana płytek —

To nie ma sensu. Lepiej pozwolić nowemu właścicielowi dokonać napraw zgodnie z jego gustem.


Wymiana okablowania —

Nie można przewidzieć, jak nowy właściciel zorganizuje przestrzeń, dlatego ta procedura nie ma sensu


instalacja kosztownej strefy kuchennej —

Zapłacisz za nową kuchnię, która może nie spodobać się nowemu właścicielowi. Lepiej jest zaprezentować przestrzeń bez kuchni w ogóle.