Loading. Please wait.

Amazing Interiors
Frequently Asked Questions

Odpowiadamy na pytania najczęściej zadawane przez naszych klientów

Często Zadawane Pytania

 • Przeczytaj to najpierw / Please read first / Сначала прочтите это
 • Информация для владеющих русским языком
 • Jak rozpocząć współpracę ze studią? W jaki sposób mogę zapłacić za usługi?
 • Jak długo trwa realizacja projektu aranżacji wnętrz?
 • Czy mogę uzyskać dowód wpłaty, fakturę na firmę itp.?
 • Z jakimi krajami współpracujecie? W jaki sposób naliczany jest podatek VAT w zależności od lokalizacji nabywcy?
 • Co obejmuje usługa “Nadzór autorski“, a czego nie?
 • Ne mamy ani czasu, ani doświadczenia w remoncie. Jak porozumiewać się z budowniczymi?
 • Co znaczy “adaptacja gotowego szablonu“ do mojego mieszkania?
 • Kiedy projekt z szablonu będzie najlepszym rozwiązaniem?
 • Ile i jakie zmiany mogę wprowadzić podczas dostosowania gotowego szabłonu do mojego pomieszczenia?
 • Jak wygląda konsultacja projektanta i pomiary na miejscu?
 • Czego nie można zmienić w rozwiązaniu prefabrykowanym?
 • Czego nie można zmienić w rozwiązaniu prefabrykowanym?
 • Czy można robić różne style w pomieszczeniach?
 • Czy mogę kupić wszystko za waszym pośrednictwem i na jakich warunkach?
 • Czy uda mi się zmieścić w budżecie?
Przeczytaj to najpierw / Please read first / Сначала прочтите это

Informacja wstępna

Przed rozpoczęciem korzystania z usług naszego serwisu, jak potrzebuje prawo, prosimy o zapoznanie się z poniższymi dokumentami, które regulują relacje między kupującym a usługodawcą:

Polityka prywatności
Regulamin świadczenia usług

Korzystanie ze sklepu i zamawianie usług za pośrednictwem sklepu internetowego https://startamz.eu oznacza, że zapoznali się Państwo z regulaminem i go akceptują.


Projektowanie wnętrz w Warszawie i całej Polsce

Prowadzamy usługi w języku polskim, rosyjskim i angielskim


Interior design in Warsaw and throughout Poland

We provide service in Polish, Russian and English


Дизайн интерьеров в Варшаве и всей Польше

Оказываем услуги на польском, русском и английском языках


Информация для владеющих русским языком
Всем известно, что политические события последних нескольких лет вынудили огромное число людей из Беларуси и Украины искать новую жизнь в Польше и странах Балтии. Многие из них продают все на родине и переезжают целыми семьями. Некоторые из них приобретают недвижимость. Но людям, не всегда хорошо разговаривающим по-польски, достаточно сложно детально описать постановку задачи местному дизайнеру. И еще сложнее найти взаимопонимание со строителями. Где искать квалифицированного исполнителя? Где купить мебель и оборудование?
ВСЕ ЭТИ СЛОЖНОСТИ НА НЕЗНАКОМОМ РЫНКЕ МОГУТ ПРИВЕСТИ К СЕРЬЕЗНОЙ ПЕРЕПЛАТЕ ЗА ЗАКАЗЫВАЕМЫЕ РАБОТЫ. Не говоря уже о потраченном времени.
Своей деятельностью мы хотим устранить эти досадные недоразумения. Услуги профессионального дизайнера интерьера, заказанные на знакомом языке, сэкономят Вам и время, и деньги.
Jak rozpocząć współpracę ze studią? W jaki sposób mogę zapłacić za usługi?
Dla Państwa wygody postanowiliśmy ograniczyć liczbę usług do minimum, aby klient nie był zdezorientowany na pierwszy rzut oka. Większość pakietów usług zawiera zarówno renderingi jak i dokumentację techniczną. Do swojego projektu możesz dodać usługi opcjonalne. ALE NASZE PODSTAWOWE PAKIETY SĄ W PEŁNI WYSTARCZAJĄCE. Wszystko, czego naprawdę potrzebuje doświadczony klient, aby w pełni komunikować się ze swoimi renowatorami, znajdują się w pakiecie all-in-one. Zawsze masz kontrolę nad tym, co jest Ci potrzebne, a z czego możesz zrezygnować. Jeśli masz jakieś pytania, napisz lub zadzwoń do nas. Zamówić projekt można:
 1. wybrać gotowy produkt usługi w sklepie i opłacić natychmiast.
 2. zadzwonić przez telefon;
 3. przez e-mail orders@startamz.eu
Za nasze usługi można zapłacić poprzez PayPal, kartą Visa/Mastercard lub przelewem bankowym.
Jak długo trwa realizacja projektu aranżacji wnętrz?
Wstępny harmonogram realizacji projektu znajduje się na odpowiedniej stronie oferty. Wiele zależy jednak od stopnia skomplikowania projektu i poziomu zatrudnienia projektanta. Przykładowo, projektant spędza około 50 godzin roboczych nad pomieszczeniem o powierzchni 15 metrów kwadratowych. Dokładny czas trwania projektu ustalimy przy zawieraniu umowy (załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do umowy).
Remont pomieszczenia to kosztowny zabieg, który po zakończeniu powinien wywołać uczucie zadowolenia, a nie rozczarowania, że o czymś zapomnieliśmy. Poświęć swój czas i nie spiesz się z projektantem, a efekt będzie tego wart.
Czy mogę uzyskać dowód wpłaty, fakturę na firmę itp.?
Tak. Przed rozpoczęciem pracy sporządzimy umowę i prześlemy Ci fakturę. Prosimy o kontakt z naszym managerem i przesłanie danych firmy. Wyślij do nas e-mail na support@startamz.eu
Z jakimi krajami współpracujecie? W jaki sposób naliczany jest podatek VAT w zależności od lokalizacji nabywcy?
Zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń, z wyjątkiem krajów objętych sankcjami, z których nie można dokonywać płatności na rzecz banku lub korzystać z systemu płatniczego.
Domyślnym miejscem wykonywania usług jest Polska. Zgodnie z przepisami prawa naliczamy podatek VAT na terytorium kraju, w którym świadczone są usługi. Jeśli praca jest wykonywana w Polsce i jeśli jesteś osobą fizyczną, niezależnie od kraju zamieszkania, jesteśmy zobowiązani do potrącenia 23% podatku VAT.
Jeśli jesteś osobą prawną z innego kraju, posiadającą numer VAT, i zamawiasz u nas usługi projektowania wnętrz w innym kraju, otrzymasz fakturę za usługi bez podatku VAT, oznaczoną jako odwrotne obciążenie (Reverse Charge). Aby jednak uniknąć płacenia podatku VAT, należy przedstawić nam zaświadczenie z kraju zamieszkania – certyfikat rezydencji w języku angielskim. Certyfikat ten jest wymagany w celu zachowania zgodności z przepisami o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Jak rozpoznać import usług z Unii Europejskiej?
Co do zasady na mocy art. 2 pkt 9 ustawy o VAT import usług stanowi transakcja, gdzie:
 1. Usługobiorcą jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub osoba prawna posiadająca siedzibę działalności, lub stałe miejsce jej prowadzenia na terytorium Polski.
 2. Podatnik, który posiada siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski nabywa usługi od podatnika, który posiada siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce jej prowadzenia poza terytorium Polski.
 3. Miejscem świadczenia tych usług jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą ma siedzibę działalności gospodarczej, co reguluje art. 28b. ustawy o VAT.
 4. Usługa nie podlega odrębnym przepisom np. art. 28e, czyli nie jest opodatkowana w kraju dostawcy.
Co obejmuje usługa “Nadzór autorski“, a czego nie?
Projektant i budowlaniec to różne zawody. Nie można też zrzucać odpowiedzialności za sam remont na budowniczego. Do jego obowiązków należy monitorowanie przestrzegania przepisów. Dlatego też usługa nadzoru obejmuje:
 1. Wizyta projektanta w obiekcie. Liczba wizyt i czas trwania pobytu są określone w umowie. Zwykle autor wyjeżdża przynajmniej raz w tygodniu na dwie godziny. Dodatkowe wizyty są płatne;
 2. sprawdzenie zgodności wykonywanych prac z istniejącymi planami;
 3. nadzorowanie zakupu materiałów wysokiej jakości, dobór kolorów pasujących do projektu.
 4. Nawiązywanie komunikacji z dostawcami, nadzorowanie terminowości dostaw towarów;
 5. Wyjaśnienie kwestii technicznych na rysunkach
 6. Wyjaśnienie pracy z materiałami nieznanymi zespołowi;
 7. Wprowadzanie korekt do autorskich planów w porozumieniu z brygadzistą, budowniczymi i rzemieślnikami;
 8. Powiadamianie klienta o postępach remontu i doradzanie mu.
Czasami projektant łączy nadzór z kompletowaniem zestawów. W takim przypadku istnieje dodatkowa kontrola nad zakupem mebli i dekoracji oraz ich rozmieszczeniem. Częściej jednak są to dwa różne procesy, a wyposażanie jest wykonywane jako oddzielna usługa.
 • Usługa nie obejmuje korekty wizualizacji lub nadzoru nad zakupami w sklepach. Kontrola przestrzegania przepisów dotyczących technologii budowy należy do obowiązków kierownika technicznego i brygadzisty.
 • Nie ma też akceptacji dla prac ukrytych. Oznacza to, że projektant dba o to, aby gniazda miały odpowiedni kolor i były zainstalowane w zaplanowanych miejscach. Samo połączenie elektryczne nie należy do jego obowiązków.
 • Projektant nie ponosi odpowiedzialności za zapłatę za dostarczone towary i usługi rzemieślnicze. Nie zawiera również umów, z wyjątkiem dokumentów dotyczących nadzoru autorskiego i prac remontowo-budowlanych, które są podpisywane przez zleceniodawcę i brygadzistę.
 • Projektant odwiedza miejsce budowy tyle razy, ile zostało uzgodnione w dokumentach transakcyjnych. Organizuje on również komunikację z budowniczym, klientem i dostawcami.
 • Dodatkowe wizyty i prace nieobjęte umową są opłacane oddzielnie i podlegają prawnie wiążącej umowie dodatkowej.
Ne mamy ani czasu, ani doświadczenia w remoncie. Jak porozumiewać się z budowniczymi?
Jeśli zatrudniasz budowniczych, możesz skorzystać z usług brygadzisty – niezależnej osoby, która zna technologię, ale nie jest związana z konkretną ekipą wykonawców. Jest to zazwyczaj ktoś zatrudniony z zewnątrz. W Twoim projekcie jak najdokładniej wyliczymy ilość płytek, parkietu i innych materiałów, ale majster musi znać specyfikę pracy z nimi i musi wyznaczyć zadanie dla wykonawców. Nie skąp na brygadzistę, jeśli nie masz doświadczenia w organizowaniu własnej budowy.
Co znaczy “adaptacja gotowego szablonu“ do mojego mieszkania?
Jest to budżetowe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują go szybko lub jeśli budżet nie pozwala na niestandardowy projekt wnętrza. Na przykład, jeśli kupiłeś mieszkanie i właśnie zamierzasz się wyprowadzić. Albo jeśli przygotowujesz mieszkanie do wynajęcia. Albo jeśli po prostu podobają Ci się nasze rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz. Dla nas taki projekt jest mniej czasochłonny: nie trzeba szukać każdego elementu z osobna, ale szablon trzeba szczegółowo zastosować do Twojej przestrzeni. Projektant analizuje specyfikę Twojego mieszkania, biorąc pod uwagę proporcje pomieszczeń, wysokość sufitów i budżet. Mamy na przykład do wyboru opcje pokoju dla chłopca i dziewczynki. Zadaniem projektanta jest nadanie wnętrzu organiczności, przestrzeganie proporcji, na przykład jak najefektywniejsze zastosowanie połączenia materiałów, aby uzyskać piękną kompozycję całościową.
Kiedy projekt z szablonu będzie najlepszym rozwiązaniem?
Kiedy projekt pomieszczenia prefabrykowanego jest dla Ciebie odpowiedni?
 • Renowacja pomieszczenia do wynajmu – szybko, stylowo, wandaloodpornie, niedrogo.
 • Chcesz mieć profesjonalny projekt, ale masz ograniczony budżet.
 • Jeśli nie ufasz początkującym lub freelancerom i chciałbyś zlecić wykonanie profesjonalnego biura.
 • Potrzebujesz rysunków: remont już trwa, majster zaczyna zadawać pytania 🙂
 • Jeśli chcesz mieć profesjonalny, dobrze wykonany projekt podstawowy z przemyślaną koncepcją i rysunkami, a następnie wypełnisz wnętrze detalami, które odzwierciedlają Twój charakter.
Ile i jakie zmiany mogę wprowadzić podczas dostosowania gotowego szabłonu do mojego pomieszczenia?
Projekt prefabrykowany różni się od projektu na zamówienie tym, że nie odbiegamy od wybranej koncepcji. Możliwe są jednak niewielkie zmiany (nie więcej niż 5 na projekt), które pomogą rozwiązać wiele problemów technicznych i spersonalizować styl. Na przykład:
 • zmiana odcienia podłogi (np. biały dąb, dąb/orzech, ciemny dąb);
 • zmiana odcienia ścian (np. biały, beżowy, szary);
 • zmiana liczby materiałów akcentujących w celu zmniejszenia budżetu;
 • zmiana konfiguracji kuchni (z antresolą i bez, dodanie wyspy);
 • rysunek dodatkowych systemów i urządzeń inżynieryjnych (zamrażarka, klimatyzator, czujniki wycieku, system bezpieczeństwa).
Jak wygląda konsultacja projektanta i pomiary na miejscu?
Pomiary trwają 1-1,5 godziny, w zależności od wielkości nieruchomości. Jeśli masz budynek pomocniczy, wszystkie narożniki i ściany powinny być swobodnie dostępne do pomiaru.
Podczas spotkania online projektant opowie o cechach wybranego stylu i zaproponuje opcje jego realizacji, które zostaną ujęte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i dalej pokazane na rysunkach. Będzie można również omówić brief i punkty techniczne: konieczność zastosowania detektorów wycieków, rodzaje sterowania oświetleniem, dodatkowe systemy.
Czego nie można zmienić w rozwiązaniu prefabrykowanym?
Podczas pracy z rozwiązaniem prefabrykowanym nie można zmienić podstawowego wykończenia (tylko odcienie ścian i podłóg), przewidywanych opcji meblowych (poza kilkoma istniejącymi elementami, które posiadasz), armatury i urządzeń sanitarnych.
Projekt i kosztorys wykonywane są na podstawie wcześniej opracowanej koncepcji w jednym ze stylów. Podczas realizacji wnętrza można samodzielnie wymienić meble lub materiały wykończeniowe na podstawie podanej powierzchni użytkowej i wymiarów.
Czego nie można zmienić w rozwiązaniu prefabrykowanym?
Tak. Możemy umieścić na planie Twoje meble (nie więcej niż trzy sztuki), np.akwarium lub fortepian i uwzględnić je w rysunkach. Przed rozpoczęciem prac należy przesłać wymiary i zdjęcia każdego z przedmiotów. Ważne! Istniejące meble nie pojawią się w kosztorysie we wszystkich pakietach oraz w wizualizacji 3D. Jest również szansa, że meble nie będą pasowały do wybranego stylu czy kolorystyki. Skonsultuj się z projektantem!
Czy można robić różne style w pomieszczeniach?
Tak, jest to możliwe, na przykład wybór innego stylu łazienki.
Ważny punkt! Pomieszczenia powinny być odizolowane i nie komunikować się ze sobą, jeśli ich styl i zakres znacząco się różnią.
Często najlepszą alternatywą jest zmiana materiału akcentującego. Na przykład wybieramy styl skandynawski, ale zamiast drewnianych listewek stosujemy klinkier (imitacja cegły), jak w stylu loft. Słuchaj zaleceń swojego projektanta!
Czy mogę kupić wszystko za waszym pośrednictwem i na jakich warunkach?
Tak. Jeśli zdecydujesz się na pełne lub częściowe zakupy za pośrednictwem naszego biura, będzie Ci towarzyszył osobisty menedżer, który pomoże Ci w kontaktach z dostawcami: poprosi o aktualne faktury (jeśli upłynął czas), sprawdzi artykuły na fakturze, pomoże obliczyć stan magazynowy i uwzględni wszystkie niuanse.
 • Uwaga. Towarzyszymy Twoim zakupom tylko u zatwierdzonych dostawców wymienionych w ofercie cenowej. Wszystkie faktury będziesz musiał opłacić sam. Agencja nie ponosi odpowiedzialności za pracę dostawców.
Czy uda mi się zmieścić w budżecie?
Wszystkie gotowe rozwiązania tworzone są w segmencie średnim, gdzie koszt wyposażenia według kosztorysu (materiały, meble, oświetlenie, sanitariaty, kuchnia, meble gabinetowe) wynosi od 3000 do 4000 zł za m2 i zależy od nasycenia detalami i materiałami, ilości mebli gabinetowych i materiałów akcentowych.
Możesz też samodzielnie wymienić elementy na bardziej ekonomiczne, odwołując się do rysunków i danych z kosztorysu. Uważajcie jednak na sprawdzenie jakości i ukrytych marż dostawców!