Loading. Please wait.

Amazing Interiors
Ciepły Eco: Styl Ekologiczny


Twoje wnętrze w stylu natury

Po zbadaniu potrzeb kupujących przygotowaliśmy standardowy, ale bardzo atrakcyjny szablon pomieszczenia, który pozwoli Państwu zaoszczędzić na projekcie.
Jeśli potrzebujesz projektu z doświadczonej pracowni, ale trzeba szybko i wysokiej jakości, to jest to Twoja opcja.

Poniższe zdjęcia opisują ogólny styl pomieszczenia po dostosowaniu szablonu do Twojego pokoju. Możesz wybrać kolor podłogi, ścian, mebli, ale ogólny styl będzie dokładnie taki jak na zdjęciach.
Mimo że rozwiązanie jest wstępnie zaprojektowane, Twój styl będzie bogaty i indywidualny. Dla nas ten projekt będzie znacznie mniej czasochłonny ze względu na wcześniej wybrane elementy. Pozwala to na obniżenie ceny nawet o 40% kosztów projektu na zamówienie indywidualne.

Jeśli nadal chciałbyś więcej, chętnie zaprojektujemy unikalne wnętrze na miarę – od tradycyjnego skandynawskiego po Bauhaus. 🙂


Zobacz jak nasze szablony wyglądają w innych stylach




Komu pasuje ten styl?

Ecostyle trudno pomylić z czymkolwiek innym – jest tak autentyczny, żywy i kreatywny.

Trend ten przemawia do osób, które muszą spędzać dużo czasu w zgiełku miasta. Naturalne motywy pomagają ustabilizować stan emocjonalny i zrelaksować się.

Styl ten ożywia również wnętrza tych ludzi, które są zmęczone standardowymi obecnie połączeniami bieli i szarego z drewnem, które dominują we wnętrzach, niezależnie od kierunku.

Celowo pominęliśmy w naszych renderach żywe rośliny – jedni będą chcieli mieć żywą ścianę, inni ograniczą się do ekologicznych nadruków. Zostawiliśmy jednak miejsce na rośliny.




Główne cechy

Paleta kolorów o naturalnych odcieniach: beżowych, brązowych, zielonych, niebieskich i piaskowych. Jasne, jaskrawe odcienie nie mają miejsca w stylu eko – w tym kierunku króluje powściągliwość.
Minimalny, przyciągający wzrok wystrój. Lepiej udekorować pokój roślinami, drewnianymi akcesoriami, kamiennymi figurkami, muszelkami i innymi darami natury.
Naturalne wykończenia: drewno, kamień, bawełna, ekoskóra, szkło, cegła, len, bawełna.
Dobre oświetlenie. Dużo naturalnego światła w ciągu dnia. Wieczorami można zrekompensować brak światła słonecznego lampami stołowymi i podłogowymi, kinkietami, żyrandolami.


Połączenie wolności i spokoju

Pozytywne działanie na nastrój. Stonowane naturalne odcienie, powściągliwy wystrój, wolna przestrzeń – czynniki, które dają poczucie relaksu.
Bezpieczne materiały. W pomieszczeniach zawsze panuje świetny mikroklimat, ponieważ wykończenie jest naturalne, co oznacza brak toksycznych substancji.
Możliwość eksperymentowania. Możesz dodać do swojego eko wystroju ekskluzywne elementy, których nie ma nikt inny.




Elementy dekoracyjne

Najlepszą dekoracją są rośliny wewnętrzne. Im więcej zieleni w pomieszczeniu, tym bardziej organicznie wygląda projekt. “Żywa“ ściana wygląda oszałamiająco. To konstrukcja z małych kamiennych modułów, w których sadzi się trawę lub mini krzewy. Z daleka taka ściana wygląda solidnie – komórki z roślinami są prawie niewidoczne.

Kompozycje ścienne z przetartego drewna i lustra w drewnianych ramach są charakterystyczne dla stylu eko. Kolorowe plakaty i obrazy są rzadko używane do dekoracji pomieszczeń.


Elementy dekoracyjne

Drewno. Do wykończenia najlepiej użyć naturalnego drewna. Naturalne wzory wyglądają ładniej niż nadruki, które w kierunku eko są absolutnie niewłaściwe. Ściany mogą być również wykończone panelami drewnopodobnymi.
Szkło. Szkło jest materiałem pomocniczym. Świetnie wyglądają przegrody pokojowe i półki wykonane ze szkła.
Kamień. Płytki granitowe, marmurowe i granitowe mogą być stosowane na podłogi i ściany. Najczęściej projektanci sięgają po produkty o matowej powierzchni – wyglądają one we wnętrzu bardziej naturalnie.




Przyroda we wnętrzu

Skóra. Materiał świetnie prezentuje się na meblach jako tapicerka. Ale może być również stosowany do ścian.
Tkaniny. Projektanci nie porywają się na tekstylia, jeśli chodzi o dekorowanie naturalnych wnętrz. Jeśli chcesz położyć poduszki na kanapach lub zawiesić zasłony na oknach, wybierz len lub bawełnę. Materiały te nie tracą na atrakcyjności i oddychają z czasem.
Metal. Stosowanie tego materiału powinno być ograniczone do minimum.
Do projektu mieszkania w ekologii kategorycznie nie nadaje się plastik.


Zamów projekt już teraz, a my dostosujemy ten styl do Twojego pomieszczenia

Choć nasze podstawowe wnętrze jest zaprojektowane z myślą o naszych klientach, możemy dowolnie zmieniać kolorystykę pomieszczenia. Do wyboru jest kilka opcji płytek ściennych i podłóg. Meble z wstępnie zaprojektowanych opcji idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.