Loading. Please wait.

Amazing Interiors
Nowoczesna klasyka


Twoje wnętrze w stylu klasycznym

Po zbadaniu potrzeb kupujących przygotowaliśmy standardowy, ale bardzo atrakcyjny szablon pomieszczenia, który pozwoli Państwu zaoszczędzić na projekcie.
Jeśli potrzebujesz projektu z doświadczonej pracowni, ale trzeba szybko i wysokiej jakości, to jest to Twoja opcja.

Poniższe zdjęcia opisują ogólny styl pomieszczenia po dostosowaniu szablonu do Twojego pokoju. Możesz wybrać kolor podłogi, ścian, mebli, ale ogólny styl będzie dokładnie taki jak na zdjęciach.
Mimo że rozwiązanie jest wstępnie zaprojektowane, Twój styl będzie bogaty i indywidualny. Dla nas ten projekt będzie znacznie mniej czasochłonny ze względu na wcześniej wybrane elementy. Pozwala to na obniżenie ceny nawet o 40% kosztów projektu na zamówienie indywidualne.

Jeśli nadal chciałbyś więcej, chętnie zaprojektujemy unikalne wnętrze na miarę – od tradycyjnego skandynawskiego po Bauhaus. 🙂


Zobacz jak nasze szablony wyglądają w innych stylach


Klasyka nigdy nie wychodzi z mody

Podstawową zasadą nowoczesnej klasyki jest niedopowiedziana elegancja. Styl ten łączy w sobie najlepsze pomysły z wielu epok i trendów wnętrzarskich. Nowoczesna klasyka we wnętrzu kojarzy się z prestiżem i bogactwem (można powiedzieć, że luksusem). Osoby wybierające wnętrza neoklasyczne są charakteryzowane jako udani i rozsądni wyznawcy tradycji.
Główne cechy klasyki współczesnej

– Przestronne i jasne przestrzenie;
– Zastosowanie naturalnych materiałów, zwłaszcza naturalnego drewna;
– Meble o tradycyjnych, niedopowiedzianych formach, bez nadmiernej ornamentyki i rzeźbień;
– Prosty kształt mebli, obecność luster, szkła;
– Brak dziwactw w umeblowaniu i wystroju;
– Poważne, ale w żadnym wypadku nie minimalistyczne wnętrze;
– Obecność drobnych dekoracji, takich jak obrazy, lampy, kinkiety, rzeźby, wazony i zegary.


Wymagania specjalne

Głównym wymogiem dla neoklasycznego wnętrza jest to, że pokój musi być wystarczająco duży i mieć wysokość sufitu co najmniej 3 metry. W małym pomieszczeniu (mniej niż 20 m2) całe piękno i elegancja wnętrza po prostu traci na znaczeniu.
Drugim wymogiem są duże okna. Niekoniecznie nowoczesne panoramiczne, ale też nie płytkie i wąskie “luki“, które czasem można spotkać w starych domach z czasów PRL.
Trzeci wymóg to odpowiednia szerokość pomieszczenia. Najlepiej z trzech i pół metra.
Schematy kolorów

Klasyka oznacza dyskretne jasne kolory: biel, beż, szarość, złoto, kawa, piasek, jasny brąz. Czasem pastelowe odcienie niebieskiego, sałaty, cytryny, mleka. Nie stosuje się ciemnych kolorów. Nie stosuje się agresywnych kolorów, takich jak czerwony, koralowy i pomarańczowy. Wiśnia jest stosowana tylko jako kolor akcentowy. Nie ma zwyczaju projektowania klasycznego wnętrza w kolorze liliowym i fioletowym. W dekoracji można było zastosować kolor złoty.

Podłogi w kolorach naturalnego drewna lub kamienia. Brak nienaturalnych kolorów jak zielony, niebieski, czerwony.
Sufit jest zawsze tradycyjnie biały.


Wystrój i oświetlenie

Oprawy oświetleniowe odgrywają bardzo ważną rolę w tworzeniu klasycznego wnętrza. Obecność żyrandoli i kinkietów w stylu neoklasycznym jest obowiązkowa. Najbardziej tradycyjne są żyrandole i kinkiety z pozłacanymi oprawami i okuciami z brązu. Możliwe są również proste, malowane oprawy, np. białe lub czarne. Nigdy nie należy używać konstrukcji niklowanych.

Abażury i klosze mogą być białe, matowe lub w kolorze transparentnym, zamknięte lub otwarte. Możesz użyć kryształowego dyfuzora światła o bardzo prostej i nieskomplikowanej formie, z dużymi detalami i niezbyt dużą ilością pokręteł. Żyrandole wykonane z kryształowych koralików i zawieszek nie pasują do klasycznych wnętrz. Odcienie nie powinny naśladować kwiatów.

Nastrój pomieszczenia

W klasycznym wnętrzu wystrój odgrywa bardzo ważną rolę. Tutaj nie stosuje się nowoczesnych ozdobnych falbanek – na ścianach powinny być prawdziwe obrazy w pięknych ramach. I drogie zegary. I żadnych kwiatów w wiszących doniczkach.

Rzeźby z brązu są bardzo mile widziane. I piękne wazony. Ważne jest jednak, aby nie przesadzić.

Wspaniałą dekoracją w stylu klasycznym będzie witryna z kolekcją przedmiotów sztuki, luksusową zastawą stołową, egzotycznymi pamiątkami.

We wnętrzach klasycznych nie stosuje się żaluzji. Najlepszym wyborem jest piękna, średnio rozbudowana draperia z drogiej tkaniny.


Zamów projekt już teraz, a my dostosujemy ten styl do Twojego pomieszczenia

Choć nasze podstawowe wnętrze jest zaprojektowane z myślą o naszych klientach, możemy dowolnie zmieniać kolorystykę pomieszczenia. Do wyboru jest kilka opcji płytek ściennych i podłóg. Meble z wstępnie zaprojektowanych opcji idealnie wpasują się w Twoją przestrzeń.