Top.Mail.Ru
Na czym można zaoszczędzić podczas remontu - Amazing Interiors ®

Blog Amazing InteriorsNa czym można zaoszczędzić podczas remontu

31.01.2023 by Editor
toilet-1.jpeg

Oszczędzanie pieniędzy podczas remontu to pytanie, które pojawia się niemal zawsze. Szczególnie dziś, gdy materiały drożeją, koszty usług też nie stoją w miejscu i może nie wystarczyć pieniędzy na to, co się zaplanowało.

To, czego naprawdę nie powinieneś skąpić, to projekt aranżacji. Jest to jedyny możliwy sposób, aby przed rozpoczęciem wszystkich prac znać swój budżet i móc go prawidłowo dostosować.
Każdy projektant ma swój sposób na to, by pomóc Ci uczynić remont jak najbardziej opłacalnym. A wtedy nie tylko nie przepłacisz, ale też nie będziesz bohaterem podobnego zdjęcia.

Co w takim razie robią projektanci? Jakie przedmioty można bezboleśnie zastąpić bardziej demokratycznymi odpowiednikami? A czego odmówić?
Podzielimy się kilkoma pomysłami, może na pewno komuś się przydadzą.

 

1. Armatura i oświetlenie

Jest to ważny element nowoczesnej aranżacji wnętrz. Oświetlenie pomaga stworzyć przytulną atmosferę, podzielić przestrzeń na strefy i po prostu sprawia, że dom jest bardziej komfortowy. I może zaoszczędzić pieniądze.
Bardzo popularne w dzisiejszych czasach jest oświetlenie techniczne, oraz szynoprzewody we wnętrzu. Na rynku jest ich sporo, wizualnie są niemal nie do odróżnienia, a w sąsiednim segmencie cenowym są bardzo przyzwoici przedstawiciele. Gdy potrzebujemy zaoszczędzić pieniądze, wybieramy je.

Na dekoracyjnych oprawach oświetleniowych można zaoszczędzić, jeśli wymagają tego okoliczności. Nie powinniśmy jednak wybierać imitacji modeli znanych producentów. Nie chodzi nawet o to, że wpłyną one na wygląd pomieszczenia, ale o ich cechy charakterystyczne: nieefektywne zużycie energii, słabe oświetlenie całego pomieszczenia.
Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to lepiej będzie z technicznymi lampami akcentującymi. Nawet te sprzedawane w OBI czy Castoramie. Zaoszczędzą ci pieniędzy i zawsze możesz dodać wystrój, kilka lamp stołowych lub ładną, przyjazną dla budżetu lampę podłogową, która jest łatwa do obejścia.
To, na czym nie można jednak skąpić, to instalacja elektryczna. Możesz być w stanie wymienić swoje oprawy oświetleniowe później na te o wyższej jakości, ale przeniesienie okablowania, które jest wszyte w ściany, będzie kosztować poważną ilość pieniędzy.

 

2. Okna plastikowe w nowym budynku

Budowniczy ze względów oszczędnościowych często wstawia okna jednoszybowe. Wymiana okien nie jest tania, zwłaszcza że nowa rama okienna nie powinna wyróżniać się na tle innych mieszkań. I wtedy okazuje się, że okna nie zapewniają właściwej izolacji akustycznej. Nie trzeba dodawać, że ciepło będzie przez nie szybciej uciekać. Co zrobić w takim przypadku?
Na szczęście na tym punkcie można zaoszczędzić bez uszczerbku dla jakości.
Jeśli budowniczy ma okna z pojedynczą szybą lub tanie okucia, można zaoszczędzić sporo pieniędzy, wymieniając tylko te okna, bez zmiany ram.

 

3. Meble gabinetowe

Tutaj oszczędności mogą być dwojakie.
Meble na zamówienie zawsze będą droższe od mebli jakościowych, których na rynku jest mnóstwo i są równie dobre. Tak więc profesjonalny projektant zawsze może pomóc Ci zaoszczędzić na meblach na miarę – możesz wybrać gotowe elementy i zbudować dla nich nisze. Wizualnie będzie to wyglądało tak, jakby mebel został wykonany na Twoje wymiary.

Meble na zamówienie zawsze zwiększają budżet i ramy czasowe projektu. W wersji dla budowlańców możliwe jest stworzenie nisz do przechowywania. Jeśli masz napięty budżet, możesz rozważyć meble wolnostojące. Te dwie pozycje można połączyć. Na przykład, pod wolnostojącą szafką lub pod standardową kuchnią modułową, wykonaj niszę, a ogólne rozwiązanie strukturalne będzie wyglądać jak wbudowane meble wykonane na zamówienie.

Drugi sposób to wybór materiałów, z których wykonane są meble gabinetowe. I można na nich zaoszczędzić. Nie musi to być naturalne drewno. Świetny nowoczesny materiał – płyta wiórowa laminowana – pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Na polskim rynku jest wielu ciekawych producentów, którzy oferują ładną paletę kolorów.

 

4. Meble wolnostojące

Kiedy chcesz zaoszczędzić, możesz zaoszczędzić na wszystkim, co nie jest wbudowane, a zatem nie musi być dostosowane do potrzeb.
Wszystkie niezabudowane meble mogą być łatwo wymienione w razie potrzeby. Łatwo tu zaoszczędzić bez większej utraty komfortu, poza tym, że droga sofa i tania nie różnią się tylko ceną. To różne materiały, różne materace i wypełnienia.

 

5. Wykończenie listwami i panelami ściennymi

Trzeba się zastanowić i dokładnie przyjrzeć wykończeniom ścian, które stosują projektanci.
Aby zwrócić uwagę na swoją pracę, projektanci zawsze tworzą efektowne obrazy, które często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Obecnie ogromna ilość pięknych renderów jest publicznie dostępna w Internecie i na Instagramie. A jeśli pójdziesz za taką sugestią, to może się okazać, że jest to niewykonalne lub nadmiernie kosztowne.
Panele ścienne z forniru drewnianego lub delikatne tkaniny zawsze wyglądają bardziej ozdobnie, a listwy ozdobne, gzymsy i listwy przypodłogowe mogą być zaletą w stosunku do ścian malowanych. Ale nie ignoruj faktu, że ilość dekoracyjnych wykończeń może zwiększyć budżet, a fachowo pomalowane ściany nie zawsze wyglądają tanio. A jeśli celem jest oszczędność, można zrezygnować z listew czy boazerii.

 

6. Fronty kuchenne

Oszczędzanie na frontach kuchennych w żadnym wypadku nie jest wskazane. Tania kuchnia na pewno szybko zacznie się rozpadać, jeśli poskąpimy na armaturę, mechanizmy zamykania drzwi. Tania płyta wiórowa, z której wykonana jest rama, z czasem nasiąknie wodą i zacznie się rozpadać. Dlatego warto upewnić się, że same ramy kuchenne są zaprojektowane tak, aby były trwałe – można wybrać z szerokiego wyboru bardziej przystępnych cenowo urządzeń kuchennych.
Trwała powinna być podstawa – armatura, blat, bateria i zlew – ale fronty z czasem można wymienić na lepsze. Jeśli po jakimś czasie znudzi Ci się designerski styl, możesz go łatwo zmienić za pomocą nowych frontów.
Na przykład każda szafka od producenta kuchni, takiego jak Nolte, ma swój własny numer seryjny. W przyszłości można zamówić inne fronty, podając sprzedawcy numery seryjne szuflad. Wszystkie otwory na zawiasy będą pasować.

 

7. Płytka ceramiczna

Jeszcze jakiś czas temu uważano, że tylko hiszpańscy i włoscy producenci są w stanie zapewnić wysoką jakość swoich produktów. Dziś jednak polscy producenci płytek i gresów należą do najważniejszych w hierarchii producentów, a ich wyroby nie są gorsze od słynnych Włochów. Dlatego też możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy.

 

8. Producent (marka)

Generalnie bardzo często można zaoszczędzić na marce. Dotyczy to nie tylko płytek, ale w ogóle wyboru wyposażenia. Ważne jest, aby nie zastępować designerskich przedmiotów podróbkami – należy po prostu początkowo zadowolić się bardziej demokratycznymi markami i wybrać polskiego producenta.
Na polskim rynku można znaleźć produkty równie dobre jak znane europejskie marki. Jednocześnie koszty logistyki z zagranicy nie będą zjadać budżetu. Możesz przeanalizować rynek – cena/jakość – i możesz się zdziwić. Projektant wnętrz zazwyczaj ma w swojej ofercie kilka opcji. Aby nawiązać relację z producentem, zawsze może odwiedzić fabrykę, aby omówić korzystną ofertę. Drogie marki mogą być wybierane do alternatyw no-name. Jeśli wybierzesz wygodne rzeczy, może nie znanej popularnej marki, ale wysokiej jakości, takie podejście pozwoli Ci zaoszczędzić budżet.

 

I jeszcze jedna rada. Nie skąpić, ale rozciągnąć swoje wydatki.

Jeśli przeprowadzka do nowego mieszkania po remoncie nie jest problemem, to może być Twoja opcja!

Moja rada dla klientów, którzy pytają o oszczędzanie pieniędzy, to rozciągnięcie wydatków w czasie. Jeśli nie możesz dziś kupić na przykład drogich paneli ściennych, przygotuj ściany i odłóż zakup na lepszy czas. Mieliśmy remont, który trwał dwa lata. Ale klientka zrobiła wszystko tak, jak chciała.